Inšpirujte sa: Ako inštalácia infražiaričov zvýši efektívnosť firmy

Inšpirujte sa: Ako inštalácia infražiaričov zvýši efektívnosť firmy

Autor článku

Dátum uverejnenia

Kategória

Infražiariče sú veľmi vhodným technologickým prvkom v oblasti úsporného vykurovania. Ide o výhodnú alternatívu napríklad pre rozvodnú plynovú sieť. Zákazník ich v prípade potreby môže efektívne ovládať a regulovať tak spotrebu energie v rámci výrobných priestorov. Pri ich inštalácii sme podali pomocnú ruku viacerým firmám s veľkým potenciálom.

Minerálne vody – Baldovce

V júli 2017 sme úspešne realizovali projekt v obci Baldovce v jednej z prevádzok spoločnosti Minerálne vody, a.s. Predmetom činnosti tejto spoločnosti je zachytávanie a plnenie prírodných stolových minerálnych vôd pod označením Salvator a Baldovská, pramenitej vody Savior a dojčenskej vody Drobček.

Hlavným problémom vo výrobe bol zastaralý systém vykurovania. Spaľovanie zemného plynu bolo nedostatočné, infražiariče po dobe svojej  životnosti nespĺňali aktuálne platné technické normy Slovenskej republiky.

Po viacerých rokovaniach s klientom sme navrhli riešenie. Využili sme aktuálnu rozvodnú sieť plynu a vymenili pôvodné infražiariče za osem moderných jednotiek so systémami merania a regulácie. Takto sme zabezpečili požadovanú tepelnú pohodu. Cieľom bola výmena infražiaričov vo výrobnej hale a ich následná reorganizácia, pretože sa  zmenil účel a rozmiestnenie technológie a skladovacích priestorov závodu. Pôvodné infražiariče už nespĺňali požiadavky technických noriem, boli zastaralé a mnohé z nich už aj nefunkčné.

Inštalácia infražiaričov v závode Minerálne vody – Baldovce

V spolupráci s investorom sme navrhli nové rozmiestnenie infražiaričov, vymenili sme ich za nové a efektívnejšie, vybudovali sme tiež odvod dymu zo spaľovania a inštalovali sme lokálnu reguláciu. Zákazník takto splnil platné normy a legislatívu, no najmä  vykurovanie sa konečne prispôsobilo  potrebám zákazníka a nie naopak.

Inštalácia infražiaričov v závode Minerálne vody – Baldovce

Spoločnosť TRASER – Protipožiarne sprinklerové systémy

V tomto prípade nebola problémom „tepelná nepohoda“ alebo normy. Objekt spoločnosti Traser, ktorá poskytuje služby v  oblasti protipožiarnej techniky sa skladá z predprípravného priestoru, kaliacej pece a skladových priestorov. Vykurovanie priestorov kaliacej pece zabezpečovala primárne jej prevádzka, takže v zimných mesiacoch zamestnanci nepociťovali žiaden väčší diskomfort. Chýbala im však možnosť ovplyvňovať a riadiť spotrebu energie v zvyšných objektoch.
 
Vo výrobnej hale sme preto po dohode doplnili dva infražiariče a úplne sme vymenili celý systém merania a regulácie. Z lokálnej formy sme prešli na nadradený systém. V tomto prípade má zákazník v rukách nástroj, kedy vie inteligentne a hlavne efektívne ovládať spotrebu na vykurovanie objektu. Nemusí vykurovať kontinuálne, môže si nastavovať zákur, vypnutie, časové plány a podobne. Túto logiku sme preniesli nielen do výrobnej haly, ale aj do kancelárskych priestorov a priestorov šatní. Pracovníci firmy TRASER tak získali prehľad o tom, ako sa objekt  tepelne správa, zefektívnili vykurovanie svojich priestorov, vďaka čomu zvýšili pracovný komfort svojich kolegov a ušetrili výdavky za teplo.
 
Baldovce Minerálne vody aj spoločnosť TRASER, Galanta sú našimi dlhoročnými spokojnými zákazníkmi aj v oblasti komodít. Dodávame im elektrickú energiu aj plyn za veľmi výhodných podmienok. Energetiku zverili do rúk spoľahlivému partnerovi a oni sa môžu naplno venovať svojej hlavnej činnosti.
Aj vy premýšľate nad novými technológiami v oblasti vykurovania či chladenia vo vašej firme? Alebo hľadáte spoľahlivého dodávateľa elektriny, plynu či tepla?
Podeľte sa s nami o svoje predstavy a my vám navrhneme efektívne riešenie.
So spoľahlivým a skúseným partnerom je spolupráca jednoduchá.
Kontaktujte náš tím a my sa vám ozveme.

Zdieľajte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Vizitka autora článku

Peter Knotek

Projektový manažér

peter.knotek@seas.sk

Znížte si spotrebu energie...

Scroll to Top