Matadorka – moderné bývanie s ekologickými technológiami

Matadorka – moderné bývanie s ekologickými technológiami

Autor článku

Dátum uverejnenia

Matadorka je elegantné a pohodlné riešenie bývania pre kozmopolitných a cieľavedomých ľudí. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti dynamicky sa rozvíjajúcich záujmových miest Bratislavčanov v mestskej časti Petržalka s rýchlou dostupnosťou do centra.

Ide o polyfunkčný bytový komplex, ktorý budúcim majiteľom ponúka vysoký štandard bývania s nadčasovou architektúrou. Projekt Matadorka bol navrhnutý tak, aby logicky zapadol do budúcej zástavby dynamicky sa rozvíjajúceho sa územia. Stavba je projektovaná tak, aby dlhodobo plnila svoj účel a stala sa prirodzenou súčasťou lokality, nezaťažovala životné prostredie, bola úsporná a ekologická.

Ak sa chcete o projekte dozvedieť viac, pozrite si video:

Zelený potenciál

Oblasť mestskej časti Bratislava – Petržalka je svojou lokalitou v blízkosti Dunaja vhodná na využitie energetického potenciálu podzemnej vody. Preto sme sa rozhodli ponúknuť zákazníkovi riešenie na báze tepelných čerpadiel voda/voda. Ide o zdroj tepla a chladu, ktorý je 100% na báze obnoviteľných zdrojov energie. Inštalovali sme 3 kusy takýchto čerpadiel s celkovým tepelným výkonom vyše 600 kW. Keďže podzemná voda dosahuje celoročne viac-menej konštantnú teplotu, vieme ju v tomto prípade využiť na tzv. freecoolingové chladenie, čo výrazne zlepšuje účinnosti celého systému.

Celá strojovňa je plne autonómna. Je možné ju riadiť cez vzdialený prístup, potrebujeme na to len internetové pripojenie.

Vyšší komfort bez obmedzení

Tepelné čerpadlo je najpoužívanejšie a najobľúbenejšie zariadenie, ktoré využíva obnoviteľné zdroje energie na vykurovanie, prípadne aj chladenie. Tepelné čerpadlá sú ekologické a ich prevádzka je bez emisií. Tešia sa stále väčšiemu záujmu aj preto, že na svoj chod používajú teplo z okolitého prostredia, ktoré je k dispozícií prakticky zadarmo a možno ho energeticky veľmi efektívne zhodnotiť.

Pohľad do strojovne
Tepelné čerpadlá
Progresívny zdroj tepla a chladu je pre niekoho zvýšená investícia, pre vás však môže byť výborným marketingovým nástrojom.
 
Ako každý investor, aj vy sa určite snažíte vyhovieť čoraz náročnejším zákazníkom, určitým spôsobom ozvláštniť a odlíšiť svoj projekt od ostatných, ale zároveň dodržať rozpočet so zreteľom na dosiahnutie požadovaného zisku. Investícia do obnoviteľného zdroja je ale vysoká a nie každý investor má s takouto technológiou skúsenosti. V takomto prípade sa nebojte osloviť práve nás.

Slovenské elektrárne – energetické služby vám navrhnú a implementujú technológiu, ktorá bude vyhovovať priamo podmienkam vášho projektu.

Všetky zariadenia spojené s výrobou tepla a chladu zostávajú v našom majetku počas celého kontraktu, čo znamená, že nesieme plnú zodpovednosť za udržanie celého energetického centra vo vynikajúcom stave. Investorom umožňujeme presunúť časť investície súvisiacu s budovaním zdroja tepla a chladu na nás.

Vďaka technológiám využívajúcim obnoviteľné zdroje pomáhame klientom splniť náročné kritériá na dosiahnutie energetickej triedy A0. Ďalšími výhodami je použitie obnoviteľných zdrojov, náš kompletný servis a samozrejme partnerstvo s overenou spoločnosťou. Našu pomoc využilo už viacero developerských projektov naprieč celým Slovenskom a možno práve ten váš odštartuje našu najbližšiu spoluprácu.

NAŠA PONUKA

 • Návrh vhodného technologického riešenia
 • Príprava projektovej dokumentácie
 • Realizácia strojovne, resp. studní a rozvodov (v prípade tepelného čerpadla voda/voda)
 • Financovanie investície
 • Dodávka tepla/chladu
 • Kompletný servis

VÝHODY

 • 100% financovanie investície
 • Použitie obnoviteľných zdrojov umožňujúce dosiahnutie triedy A0
  (tepelné čerpadlo alebo fotovoltika)
 • Výroba tepla a chladu jednou technológiou
 • Následný kompletný servis a prevádzka
 • Partnerstvo s overenou spoločnosťou

Zdieľajte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Vizitka autora článku

Peter Knotek

Projektový manažér

peter.knotek@seas.sk

Znížte si spotrebu energie...

Scroll to Top