Zelenú elektrinu dodávame do domácností bez príplatku

Zelenú elektrinu dodávame do domácností bez príplatku

Autor článku

Dátum uverejnenia

Kategória

Aj nám záleží na ochrane
životného prostredia

Aj nám záleží na ochrane životného prostredia a nie je nám ľahostajné, ako bude naša planéta vyzerať o desiatky rokov. Naša materská spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s. prevádzkuje 31 vodných elektrární a 2 fotovoltické elektrárne. Vyrobí v nich v priemere 11% svojej celkovej ročnej produkcie elektriny.

Zelená elektrina od nás pre vás

Zelenú elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov v našich vodných a solárnych elektrárňach dodávame do každej domácnosti.
Neúčtujeme si za to žiadny príplatok navyše, pretože veríme, že chrániť naše životné prostredie je prirodzenou povinnosťou nás všetkých. Ročne tak spolu ušetríme viac ako 8 000 ton emisií CO2.

Zelenú elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov v našich vodných a solárnych elektrárňach dodávae do každej domácnosti. Neúčtujeme si za to žiadny príplatok navyše, pretože veríme, že chrániť životné prostredie je prirodzenou povinnosťou nás všetkých. Ročne tak spolu ušetríme 8.000 ton emisií CO2.

 

Fotovoltická elektráreň Slovenských elektrární a.s.

 Vodná elektráreň Lipovec Vodná elektráreň Lipovec

Zelená elektrina je vyrobená výlučne z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje energie sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné a ekologické.

Na Slovensku vyrábame zelenú elektrinu predovšetkým z vody a slnka vo vodných a fotovoltických elektrárňach.

Zdieľajte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Vizitka autora článku

Energetické Služby

info.sees@seas.sk

Znížte si spotrebu energie...

Scroll to Top