ŽOS Trnava – modernizácia osvetlenia haly

ŽOS Trnava – modernizácia osvetlenia haly

Autor článku

Dátum uverejnenia

ŽOS Trnava, a. s. je moderná spoločnosť, stavajúca svoju budúcnosť na základoch bohatej tradície, ktorej korene siahajú k prvej opravovni železničných vozňov na území Slovenska. Už v auguste 1925 bola vo Vozovke Trnava vykonaná prvá revízia na nákladnom vozni CRN 111885.

 

V súčastnosti je spoločnosť ŽOS Trnava, a.s.  najväčšou dielňou na opravy železničných vozňov v strednej Európe. Spoločnosť taktiež vyrába nové nákladné železničné vozne, vykonáva revízie nákladných a osobných železničných vozňov, ich prestavby a modernizácie, opravy podvozkov, brzdových komponentov, ťahadlového a narážacieho ústrojenstva, výrobu a opravy dvojkolesí. Výrobný program spoločnosti zahŕňa taktiež výrobu zváraných konštrukcií nákladných a osobných vozňov, električiek, ako aj zvarencov všeobecnej potreby.

Spoločnosť sa rozhodla zmodernizovať osvetlenie v Hale N s rozlohou päť hektárov. Jedná sa o druhú najväčšiu hala v Európe.  Táto hala mala dostatok denného svetla a z tohto dôvodu bol pri tomto projekte vysoký potenciál použitia novej LED technológie a stmievacieho systému. Projekt sme realizovali prostredníctvom obojstranne výhodného EPC kontraktu, pri ktorom na seba zmluvne preberáme technické aj finančné riziká projektu – celá investícia sa spláca z úspor, ktoré sú zmluvne garantované.

 

Zhrnutie projektu:

  • Modernizácia osvetlenia ŽOS Trnava – haly N s rozlohou 50 000 m2
  • Celková investícia 924 000 EUR
  • Návratnosť 7 rokov
  • Úspora 60 % (800 MWh za rok)

Zdieľajte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Vizitka autora článku

Energetické Služby

info.sees@seas.sk

Znížte si spotrebu energie...

Scroll to Top