Staré osvetlenie vás stojí viac, ako si myslíte

Staré osvetlenie vás stojí viac, ako si myslíte

Autor článku

Dátum uverejnenia

Vedeli ste, že kvôli zastaranému priemyselnému osvetleniu možno preplácate až 70 % nákladov na elektrinu?

To znamená desaťtisíce eur, o ktoré prichádzate každý rok. Naše riešenia moderného osvetlenia umožňujú veľkým prevádzkam, výrobným halám, logistickým centrám, ale aj menším biznisom tieto peniaze investovať efektívnejšie.

Prečo zvážiť výmenu osvetlenia

Za posledné 3 roky cena elektriny vzrástla takmer trojnásobne. Väčšina firiem preto začína hľadať nové spôsoby ako ušetriť. Vďaka našim riešeniam ročne ušetríte desiatky až stovky tisíc eur, zabezpečíte vyššiu bezpečnosť na pracovisku a spokojnejších zamestnancov. Výmena prebieha bez narušenia prevádzky, pretože pri každej realizácii minimalizujeme vplyv na výrobný proces (robíme ju v čase odstávok, za zníženej kapacity výroby, v nočných hodinách, cez víkendy či sviatky).

Nepotrebujete žiadnu vstupnú investíciu, nová technológia sa totiž spláca z dosiahnutých úspor. Čo je však najdôležitejšie, vypočítané úspory vám zmluvne garantujeme! Ak nič neušetríte, nič nám nezaplatíte.

Výmenou osvetlenia vo svojej prevádzke, výrobnej hale či logistickom centre zabezpečíte vyššiu bezpečnosť, zlepšíte pracovný výkon zamestnancov na pracovisku a ešte aj ušetríte desiatky až stovky tisíc eur.   

Postaráme sa o všetko

Zmeriame reálny stav vašej sústavy a navrhneme nové riešenie, ktoré je pre vás ekonomicky a technicky najvhodnejšie – samostatné svietidlá, lištové systémy s integrovanou kabelážou alebo ich kombináciaSamozrejmosťou je demontáž a likvidácia starého osvetlenia, inštalácia nového a dlhodobý servis. O vaše nové osvetlenie sa naďalej staráme a hľadáme ďalšie možné riešenia v nastaveniach systému, aby sme maximalizovali vaše úspory.

Pripravíme sofistikované nastavenie regulácie s použitím:
 • Svetelných senzorov, ktoré reagujú na dostupnosť denného svetla v halách, čím udržiavajú konštantné osvetlenie pracovného priestoru.
 • Pohybových senzorov, ktoré reagujú na prítomnosť osôb (napríklad v regálových uličkách).

Vďaka týmto senzorom bude celý systém automatizovaný presne podľa vašich požiadaviek, bez potreby manuálnej regulácie. Šetríte tak nielen peniaze, ale aj čas. Spotrebu energie budete môcť zároveň kedykoľvek monitorovať a celý systém v prípade potreby aj jednoducho ovládať.

Poznáme tiež najideálnejšie riešenia do mimoriadne náročných podmienok – priestorov s vysokou prašnosťou, vlhkosťou, vysokými stropmi, vysokými teplotami či veľkým chemickým zaťažením.

Ako to prebieha

So spoľahlivým a skúseným partnerom je výmena osvetlenia jednoduchý proces aj v komplikovanej výrobe. Stačí nám vaša predstava a požiadavky a o všetko ostatné sa postaráme.

 • Jednoducho vyplňte kontaktný formulár a my sa vám ozveme.
 • Bezplatne zabezpečíme obhliadku priestoru.
 • Z nameraných hodnôt zistíme možné úspory a pripravíme návrh presne podľa vašich potrieb.
 • Na základe získaných údajov vypracujeme ekonomicky a technicky najvhodnejšie riešenie.
 • V nezáväznej ponuke nájdete aj výšku investície a jej návratnosť.
 • Následne si dohodneme harmonogram realizácie projektu a spôsob financovania.
 • Riešenie vám dodáme na kľúč.

Prečo my

 • Stabilný partner – dcérska spoločnosť Slovenských elektrární.
 • Expert v oblasti energetických služieb s desaťročnými skúsenosťami – pokrývame všetky energetické potreby zákazníkov, cez komplexné riešenia energetickej efektívnosti až po energetický manažment a poradenstvo.
 • Medzi našich klientov patriaNárodný futbalový štadiónŽoS TrnavaKúpele Vyšné Ružbachy a mnohé ďalšie.

Financovanie riešenia a dĺžku trvania zmluvy si transparentne dohodneme vopred, napríklad:

 • FORMOU EPC MODELU (energetická služba s garantovanou úsporou) – nepotrebujete žiadnu vstupnú investíciu a nová technológia sa spláca z dosiahnutých úspor. Tieto úspory sú monitorované počas celého projektu a systém je vo vlastníctve vašej firmy (amortizácia, daňové výhody).
 • FORMOU ZMLUVY O DIELO SO SPLÁTKOVÝM KALENDÁROM – rekonštrukciou sa znížia náklady na energie a získané úspory pomôžu vykryť náklady na rekonštrukciu.
 • FORMOU ZMLUVY O DIELO – platba po realizácii diela.

Zdieľajte

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Vizitka autora článku

Peter Černák

Projektový manažér

peter.cernak@seas.sk

Znížte si spotrebu energie...

Scroll to Top