OC Galéria v Martine – Interiérové batériové úložisko

OC Galéria v Martine - Interiérové batériové úložisko

Dodané služby

Flexibilita spotreby

Celkové ročné úspory z baterky

Naše prvé, interiérové batériové úložisko brAIn by Fuergy už riadi spotrebu elektriny v obchodnom centre Galéria v Martine. Má kapacitu 108 kWh a inštalovali sme ho v spolupráci s našim partnerom Fuergy v rámci konceptu Smart batériové úložisko brAIn ako služba. Obchodné centrum získalo úložisko zadarmo a vďaka nemu ročne zníži svoju uhlíkovú stopu o viac ako 28%.

OC Galéria dostala úložisko úplne zadarmo, a zároveň mu prináleží časť dosahovaných výnosov, čím si každomesačne znižuje svoje celkové náklady na energie. Úplne stačí, že jeho odber elektriny zo siete umožňuje nášmu systému s kapacitou úložiska efektívne pracovať. Okrem toho už OC Galéria nemusí nakupovať ani drahé certifikáty pôvodu elektriny zo zelených zdrojov. Úložisko brAIn sa totiž stará aj o znižovanie uhlíkovej stopy obchodného centra. Ročne vďaka nemu dokáže znížiť svoju uhlíkovú stopu až o 28%, a to aj bez fotovoltiky.

Tentokrát sme využili aj zbytkové teplo z batérií, ktoré náš systém vháňa do doposiaľ nevykurovaného priestoru, zatiaľ čo studený vzduch nasáva do miestnosti s úložiskom a chladí ním batérie. Táto extra úprava zvýšila energetickú efektívnosť celého riešenia a zároveň zvýšila komfort pracovníkov OC Galéria.

Investícia zo strany zákazníka: 0 EUR v rámci modelu Energia ako služba.

Čo sme dodali

Celkové úspory z baterky 2000 €

ikona-vyhody
Smart batériové úložisko brAIn by Fuergy s kapacitou 108 kWh
ikona-vyhody
Bezkonkurenčné podmienky dodávky elektriny
ikona-vyhody
Online prehľad spotreby elektrickej energie
ikona-vyhody
100% tolerancia na odchýlku
ikona-vyhody
Pravidelný servis a údržba úložiska
ikona-vyhody
Nulové starosti s vybavovaním žiadosti, povolení a iných administratívnych procedúr
Podobné referencie

Kde sme dodali
podobné služby

Znížte si spotrebu energie...

Scroll to Top